Näpunäiteid naiste karjääri edendamiseks.

Näpunäiteid naiste karjääri edendamiseks. Ühiskonnana oleme viimastel aastatel teinud suuri edusamme soolise võrdõiguslikkuse edendamisel ja naiste mõjuvõimu suurendamisel töökohal. Siiski on veel palju edusamme teha, eriti mis puudutab naiste abistamist oma karjääris ja juhtivatel kohtadel.

Üks peamisi väljakutseid, millega paljud naised oma karjääri jooksul kokku puutuvad, on nn “klaaslagi”, mis viitab nähtamatule barjäärile, mis takistab naistel tõusmast organisatsiooni kõrgeimale tasemele. Selle põhjuseks võivad olla mitmed tegurid, sealhulgas teadvuseta eelarvamus, stereotüübid ning mentorite ja eeskujude puudumine.

Klaaslae ületamine nõuab raske töö, visaduse ja strateegilise mõtlemise kombinatsiooni. Siin on mõned näpunäited naistele, kes soovivad oma karjääris edasi liikuda:

Ehitage üles tugev võrgustik: tugeva toetavate kolleegide, mentorite ja eeskujude võrgustik võib olla hindamatu väärtusega, mis aitab teil oma karjääri väljakutsetes navigeerida. Otsige võimalusi suhelda teiste oma ala professionaalidega ja ärge kartke küsida nõu või abi, kui seda vajate.
Olge kursis: hoidke oma oskusi ja teadmisi ajakohasena, olles kursis oma valdkonna arengutega ning otsides pidevaid õppimis- ja arenguvõimalusi. See aitab teil konkurentsis püsida ja positsioneerida end oma ala eksperdina.
Võtta endale juhirollid: Üks parimaid viise oma juhtimispotentsiaali demonstreerimiseks on oma organisatsioonis või kogukonnas juhirollide võtmine. Olge vabatahtlik projekti juhtimiseks, liituge komisjoniga või juhendage noorem kolleegi.
Pidage läbirääkimisi selle nimel, mida väärite: ärge kartke pidada läbirääkimisi palgatõusu või edutamise üle. Uuringud on näidanud, et naised peavad sageli vähem läbirääkimisi kui mehed, mis võib neid karjääris tagasi hoida. Harjutage oma läbirääkimisoskusi ja olge valmis põhjendama, miks te väärite seda, mida küsite.
Otsige mentorid ja sponsorid: mentor võib olla väärtuslik ressurss karjäärinõustamiseks ja juhendamiseks, samal ajal kui sponsor võib teid toetada ja aidata avada uksi uutele võimalustele. Otsige inimesi, kes saaksid teid karjääri edenedes toetada ja juhendada.
Järgides neid näpunäiteid ja keskendudes oma eesmärkidele, saate klaaslaest üle saada ja saavutada väärilise edu. Ärge unustage jääda positiivseks, sihikindlaks ja mitte kunagi alahinnata raske töö ja visaduse väärtust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s